درب اتوماتیک و مزایای استفاده از آن

درب اتوماتیک یا درب برقی، امروزه در بسیاری از ساختمانها و مراکز صنعتی کاربرد دارد. برای دریافت اطلاعات کافی در زمینه نحوه خرید و انتخاب نوع درب اتوماتیک و طراحی آن از مشاوره رایگان متخصصین آماج صنعت آذر بهره منده شده و در صورت ثبت سفارش بیمه آماج را که خیال شما را از هر جهت به لحاظ انتخاب درب اتوماتیک یا کیفیت آن راحت می کند، دریافت نمایید.

مقاله پر محتوا در زمینه درب اتوماتیک

در سال های اخیر از درب اتوماتیک استفاده های گسترده می شود.

اهمیت این موضوع به این اندازه است که در کشور عزیزمان ایران، در اکثر مناطق شهری استفاده می شود. به ویژه منازل مسکونی،آپارتمان ها، درب ورودی پاساژها و مجتمع های تجاری و همچنین در سازمانهای اداری مثل بانکها و … استفاده کاربردی از درب اتوماتیک گسترش زیادی یافته است.

این نوع درب ها که در بین عموم مردم، به عنوان درب ‌برقی شناخته می شود.

بسته به نیاز مشتری دارای اشکال متفاوت و طراحی های زیبایی باشد و کاربردهای گسترده ای نیز برای آن تعریف شود.

 

درب برقی اتوماتیک یک ویژگی منحصرفرد دارند، این سامانه های اتوماتیکی؛ می توانند در جهات متفاوتی حرکت کرده و باز و بسته شوند، به همین دلیل است که :

درب اتوماتیک آماج صنعت آذر در مدل های متفاوت و شیک در بزرگترین کارخانه تولید درب اتوماتیک تولید و به سراسر ایران و کشورهای همسایه ارسال می شود.

درب‌ اتوماتیک همگی از سامانه موتور برقی استفاده می نمایند.

موتور برقی به کار رفته در  آن‌ها حتما بایستی متناسب با نوع درب انتخاب شده باشد.

مزایای متعدد درب برقی بسیار زیاد می باشد و در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا، و لزوم رعایت بهداشت جهت پیشگیری از ابتلا ، درب اتوماتیکی به علت عدم تماس دست برای باز و بسته شدن، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

در این مقاله جامع، مروری کلی بر انواع درب اتوماتیک و مزایای آنها می پردازیم. لطفا هرگونه سئوال خود را در ذیل صفحه مطرح نمایید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

با توجه به انواع درب برقی، هر سامانه اتوماتیکی قطعات مخصوصی را دارد، نمی توان از هر قطعه ای برای تمامی درب اتوماتیک استفاده کرد.

درب اتوماتیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 این درب ها، توجه به سامانه موتوری تعبیه شده در طراحی آن، به صورت خودکار و از طریق جک های مربوطه باز و بسته می شود.

چون عامل محرک موتور از طریق تبدیل نیروی الکتریکی به مکانیکی می باشد، به این درب ها، درب برقی نیز اطلاق می شود.

در سالهای اخیر، با توجه به پیشرفت های ارائه شده در صنعت، سامانه هایی بر روی این درب ها نصب می شود که باعث هوشمندی آنها می شود.

به عبارت دیگر به طور مثال با استفاده از چشمی الکترونیکی، هنگام ورود و خروج افراد درب عملیات شناسایی را انجام داده و به صورت خودکار باز و بسته می شود.

این حسگرهای چشمی را می توان به گونه ای تنظیم کرد که در فواصل مشخصی از آن، درصورت تشخیص فرد عابر عملیات باز شدن انجام گیرد.

با اینحال حتی می توان سرعت باز و بسته شدن درب ها، غیرفعال کردن و همچنین نوع باز شو این قبیل درب مدرن اتوماتیک را برای سلیقه هر مشتری طراحی و تنظیم کرد.

همچنین نکته مهم دیگر تجهیز این سیستم ها، به سامانه تشخیص مانع در مقابل بسته شدن درب می باشد، که بلافاصله سامانه نسبت به بسته شدن درب متوقف شده و دوباره باز می شود.

مزایای بیمه آماج (بیمه محصولات شرکت آماج صنعت آذر)

محصولات آماج صنعت آذر دارای بیمه آماج می باشند.

هرگونه ایراد در محصول بلافاصله توسط شرکت بازبینی و جایگزین می شود.

از جمله مزایای بیمه درب اتوماتیک و سایر محصولات شرکت به قرار زیر است:

 • پیشتیبانی فنی فوق‌العاده.
 • اطمینان از خرید و گارانتی واقعی محصولات آماج.
 • طراحی شیک و منحصربفرد توسط تیم متخصصین به رایگان.
 • تعویض قطعه در صورت خرابی در طول مدت بیمه آماج به رایگان.
 •  مشاوره کاملا تخصصی و رایگان ویژه مشتریان برای سفارش‌ها بعدی.
 • رضایت خاطر مشتری از خرید راحت توام با آرامش از بزرگترین تولید کننده درب اتوماتیک ایران.

مشاوره در زمینه خرید انواع درب اتوماتیک

جهت انتخاب نوع درب اتوماتیک و مشورت در زمینه طراحی و همچنین انتخاب بهترین گزینه که مناسب شما باشد با متخصصین آماج صنعت آذر به رایگان تماس بگیرید.

رضایتمندی مشتریان آماج صنعت آذر بزگترین افتخار این مجموعه بزرگ صنعتی کشور است. شما نیز به باشگاه مشتریان ما بپیوندید.

ارائه مناسبترین و با کیفیت ترین درب اتوماتیک توسط بزرگترین تولید کننده این محصول در ایران، توسط شرکت آماج صنعت آذر تضمین می شود.

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک(AUTOMATIC DOOR) ، دارای کاربردهای فراوانی می باشند که با توجه به محل در نظر گرفته شده برای این نوع درب ها، می توان طراحی موردنظر را انجام داد.

از انواع درب برقی یا اتوماتیک می توان به درب شیشه ای، درب تلسکوپی، درب پارکینگ، انواع کرکره مغازه، درب اتوماتیک گردان، درب های سکشنال زیر سقفی، درب فولدینگ و های اسپید و … اشاره نمود.

بنابراین در این مقاله جامع در زمینه درب اتوماتیک انواع درب ها را با توجه به نوع بازشو آنها و سامانه طراحی شده و کاربردهایشان معرفی می کنیم.

 با توجه به اینکه شرکت آماج صنعت آذر، همواره در جهت پیشرفت و نوآوری گام برداشته، به همین دلیل در راستای سلیقه مشتریان محترم خود از سراسر ایران، سامانه های متنوعی از درب اتوماتیک را طراحی و توسعه داده است.

درب اتوماتیک کشویی (اسلادینگ) از نمونه های پرکاربرد در ساختمانها، مراکز مسکونی و تجاری و اداری می باشند.
به دلیل سرعت عملکرد بالا، و کیفیت بالای قطعات و همچنین بهینه‌سازی مصرف انرژی (هم حرارتی و هم برودتی) در اغلب مکان های عمومی و پر تردد می توانند به کار گرفته شوند.
درب‌ اتوماتیک آماج با طراحی منحصربفرد، ظاهری بسیار شیک و مدرن دارد. به دلیل نویز پایین صدا، مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند.

درب برقی تعبیه شده در مراکز تجاری که به درب اتوماتیک فروشگاهی اطلاق می شود.

معمولا در مکانهای پرتردد نصب می شود و به دلیل رفت و آمد زیاد در چنین مکانهایی جوابگوی مناسبی در رعایت بهداشت و عدم لمس درب ها بوده و میتواند به عنوان یک گزینه ایده آل برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باشد.

درب‌ اتوماتیک کشویی آماج صنعت آذر تا کنون در محل ورودی اکثر ادارات، پاساژها، فروشگاه ها، بیمارستانها، داروخانه ها و… نصب شده اند.

درب اتوماتیک پارکینگ

یکی از محصولات پرفروش درب اتوماتیک آماج، درب های طراحی شده برای ورودی پارکینگ منازل و ساختمانهای اداری، مسکونی و تجاری است.

از مهمترین ویژگی درب های فوق می توان به بالا بودن ایمنی درب ها، و افزایش امنیت پارکینگ می باشد. چرا که در این حالت راننده بدون ترک وسیله سواری خود و تنها با زدن ریموت می تواند درب پارکینگ را باز و بسته نماید.

از جمله قطعاتی که بر درب اتوماتیک پارکینگ نصب می شود می توان به جک های هیدرولیکی و الکترومکانیکی اشاره نمود.

البته سامانه های ریلی و زیر سقفی نیز برای این نوع درب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع درب ها، مجهز به کنترل از راه دور بوده و با تنظیم ریموت برای چندین کاربر می توانند مورد استفاده قرار گیرند. از نظر طراحی درب پارکینگ ممکن است به صورت یک لنگه یا دو لنگه باشند.

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب‌ های اتوماتیک بیمارستانی از انواع درب برقی می باشند.

 با توجه به شرایط محیطی بیمارستانها طراحی شده اند، این درب ها به خصوص در بخش های رادیولوژی سی تی اسکن، ام آر آی، تصویربرداری پرتو ایکس در وردی بخش های فوق نصب شده و معمولا از جنس سرب ساخته می شوند.

فلز سرب به دلیل جذب پرتوهای مضر تشعشع یافته از سامانه های تصویربرداری در ساخت دربهای فوق مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت آماج صنعت آذر با اخذ تاییدیه از سازمان انرژی اتمی ایران درب های استاندارد و مورد تایید این سازمان را تا کنون در اغلب بیمارستانهای کشور نصب نموده است.

برخی از شرکتها درب های غیراستاندارد از جنس سرب را در برخی مراکز نصب می نمایند که می تواند موجبات بیماری برای کارکنان زحمت کش و پرسنل بیمارستانها را فراهم آورند.

 متخصصین شرکت آماج صنعت آذر به متصدیان خرید در بیمارستان های کشور توصیه می کنند که حتما از درب سربی مورد تایید سازمان انرژی اتمی استفاده نمایند.

بنابراین متصدیان چنین مراکزی بایستی هم از کیفیت درب نصب شده اطمینان داشته باشند و هم گواهی های مورد نیاز برای این درب ها را نیز دریافت کنند.

همچنین سایر درب های غیرسربی بیمارستانی آماج با توجه به نوع بازشو و سرعت عملکرد و محیط مورد استفاده قابل طراحی به صورت لنگه ثابت و… می باشند.

 

درب اتوماتیک صنعتی (سکشنال زیر سقفی و...)

درب اتوماتیک صنعتی، از دیگر انواع درب برقی می باشند که کاربردهای  گسترده ای در صنعت به خصوص در کارخانه‌ها، آزمایشگاه های بزرگ، فروشگاه های هایپر و سایر انبارهای بزرگ  دارند.
 این نوع درب ها به دلیل عملکرد سریع در حالت بازشو بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

درب اتوماتیک صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟

 1. بازو بسته شدن سریع

2. جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی یا برودتی در مکانهای فوق

3. جلوگیری از ورود حشرات و جوندگان

4. جلوگیری از ورود گردو غبار به داخل مجموعه

5. جلوگیری از اتلاف وقت کارکنان در باز و بسته شدن درب

6. مقاومت بالا در هنگام وزش بادهای شدید و هوای طوفانی

درب اتوماتیک صنعتی از نوعی الیاف خاص رنگی طراحی و ساخته می شوند که به صورت فولداپ یا رول آپ زیر سقفی یا گیوتینی در محوطه های ورودی های اماکن مختلف قابل تنظیم می باشند.

 

درب‌ اتوماتیک سکشنال یکی از محصولات شرکت آماج صنعت آذر می باشد که در رده بندی انواع درب های مدرن جای می گیرد.

به این مدل از درب ها، درب برقی زیرسقفی هم گفته می شود به این علت که هنگام باز شدن، درب به زیر سقف منتقل می شود.

درب سکشنال به دلیل اینکه در طراحی ان از فضای مورد نظر استفاده بهتری می شود و در پارکینگ ها کمتر جا میگیرد، مورد توجه قرار گرفته است چرا که فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن کاهش می یابد.

مشتریان محترم نگران فضای نصب درب اتوماتیک سکشنال را نداشته و می توانند بیشتر از فضای پارکینگ استفاده نمایند.

درب سکشنال دارای کنترل به صورت ریموتی با قابلیت نصب بر روی چندین ریموت می باشد و از جنس های متفاوتی و شیشه ای نیز می توان  طراحی نمود.

کرکره برقی

درب های موسوم به کرکره ای، از سال های دور برای درب های مغازه ها به صورت دستی نصب می شدند. این درب ها با تعبیه فنری در بالای درب با دست باز و بسته شده و به این دلیل در اغلب مغازه ها مورد استفاده قرار می گرفتند.

با پیشرفت تکنولوژی و مجهز شدن این نوع درب های کرکره ای به موتورهای پر قدرت، استفاده کاربردی از آنها افزایش یافت. به طور مثال هم اکنون از کرکره های برقی در مغازه ها، فروشگاه ها و حتی در پارکینگ ها استفاده می گردد.

جنس کرکره های اتوماتیک مدرن می تواند از فلزاتی مثل آلومینیوم یا فولاد باشد. گروه آماج درب قادر به طراحی انواع درب ها در اندازه ها، متریال و سلایق مختلف می باشند.

شایان ذکر است که این نوع درب های کرکره ای نیز با ریموت باز و بسته شده و قطعا به لحاظ امنیتی کرکره های برقی مدرن دارای قابلیت های بیشتری برای حفاظت از مکان مورد نظر می باشند.

از دیگر ویژگی‌های درب‌ کرکره‌ای آماج صنعت آذر این است که درب های فوق مجهز به سامانه ضد سرقت بوده و همچنین می توان برروی درب انواع طرح ها، طرح فانتزی یا آرم مغازه یا فروشگاه را نصب کرد که به نوعی تبلیغ آن واحد صنفی در صورت بسته بودن می باشد.

از مزایای درب ‌اتوماتیک کرکره برقی آماج صنعت آذر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابل شستشو بودن درب

 • تنوع رنگ و قابلیت طراحی انواع آرم  فروشگاه یا مغازه بر روی آن

 • مناسب با هرگونه شرایط محیطی

 • استفاده از ریموت کنترل برای باز و بسته کردن کرکره برقی

قیمت درب اتوماتیک و راهنمای خرید آن

مطمئنا برای خرید هر محصولی بایستی یکسری اطلاعات اولیه و راهنمایی هایی دریافت نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

گروه متخصصین آماج همواره قبل از خرید محصولات در جلسه ای مشاوره کاملا رایگان در مورد انواع درب اتوماتیک را به مشتریان ارائه می نماید تا با خیالی راحت از بزرگترین کارخانه تولید درب اتوماتیک ایران خریدی مطمئن، مطمئن، مطمئن داشته باشند.

در این قسمت برخی از نکات که در مشاوره خرید درب برقی مطرح میگردد اشاره شده است:

 • آیا درب ای که قصد خریداری آن را دارید برای چه کاربردی میخواهید استفاده نمایید؟

 • مکان درب و فضای مورد نظر جهت نصب چگونه می باشد؟

 • نوع درب انتخابی با توجه به مکان و کارایی درب توسط مشاور به مشتری توضیح داده می شود.

 • طرح های متنوع و مدل های انواع درب توسط مشاورین شرکت به مشتری ارایه شده و کیفیت آنها و قمیت بروز آنها اطلاع رسانی می شود.

 • انواع موتورهای الکتریکی و برد مدار آن به مشتری توضیح داده شده و بهترین گزینه ها اعلام می شود.

 • بیمه درب اتوماتیک آماج، به عنوان یک حرکت نو و جدید در صنعت درب اتوماتیک است.

 • با بیمه محصولات شرکت آماج صنعت آذر هرگونه عیب در محصولات براحتی با ضمانت بیمه آماج قابل پیگیری و رفع نقص می باشد و این کار فقط از بزرگترین سازنده درب اتوماتیک ایران برمی آید.

3.8 13 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
21 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عابد
عابد
8 روزها قبل

سلام
مطلب بسیار مفیدی بود. من قصد خرید درب پارکینگ داشتم. حتما با مشاورین شما صحبت میکنم. سپاس

ابراهیمی
ابراهیمی
8 روزها قبل

جالب و مفید بود.

آخرین ویرایش8 روزها قبل توسط ابراهیمی
علی
علی
8 روزها قبل

خیلی عالی بود

احمدی
احمدی
8 روزها قبل

اطلاعات مربوط به درهای بیمارستانی و دربهای ضد تشعشع خیلی کاربردی بود

محمود
محمود
8 روزها قبل

سلام ممنون از مجموعه آماج بابت مطالب مفید

رضا
رضا
8 روزها قبل

بسیار عالی بود

سجاد
سجاد
8 روزها قبل

بسیار عالی مطالب در مورد خرید درب اتوماتیک و انتخاب درست خیلی مفید هستند

سعید
سعید
8 روزها قبل

خیلی عالی بود استفاده کردیم

رضا
رضا
8 روزها قبل

بسیار مفید و جالب
ممنون

رضوی
رضوی
8 روزها قبل

ممنون از مطالب مفیدتون

مهندس رضا آهنگر
مهندس رضا آهنگر
8 روزها قبل

سلام. با تشکر از مجموعه بزرگ آماج صنعت،درب های اتوماتیک اجرا شده در کارخانه از لحاظ کیفیت و عملکرد بی نقص هستند.
بر خود واجب میدانم از بابت حسن اجرا و پشتیبانی ها و خدمات پس از فروش بی نظیرتان،کمال تشکر را بنمایم.

محسنی
محسنی
8 روزها قبل

سلام یک سئوال داشتم. شرکت شما طرح یا لوگو را بر روی کرکره برقی های مغازه چاپ می کنند؟

اکبری
اکبری
4 روزها قبل

سلام. ضمن تشکر از مطالب درج شده، قیمت تمام شده برای یک درب اتوماتیک چقدر می شود؟