درب های صنعتی گیوتینی آماج صنعت آذر

امروزه در بسیاری از کارخانجات برای بهره وری بیشتر، جلوگیری از اتلاف انرژی و از همه مهمتر سرعت بخشیدن به کار از درب‌ اتوماتیک صنعتی استفاده می‌شود. از مزایای ویژه این درب‌ها که به علت صنعتی بودن توسط موتورهای ویژه ای طراحی و تولید می‌شود ، تردد نامحدود، استهلاک و خرابی بسیار پایین است. به جهت تسریع در عبور و مرور و جلوگیری از اتلاف انرژی در ورودی سوله های صنعتی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، آشیانه هواپیماها و… ، درب های اتوماتیک صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . در کارخانجات و واحدهای صنعتی که ماشین آلات بزرگ صنعتی رفت و آمد می کنند و یا برای انتقال اجناس از وسایل حمل و نقل عظیم الجثه استفاده می شود درب های برقی صنعتی یک ضرورت به شمار می رود چرا که باز کردن درب های صنعتی بزرگ و بلند در این واحد ها با نیروی مکانیکی و یا انسانی دشوار و کند خواهد بود.

در این اماکن دربها عمدتا دو منظوره نصب می شوند . یکی دربهای خارجی مجموعه که معمولا به صورت درب کرکره ای ریلی یا درب کرکره ای بالارونده رول آپ است و دیگری دربهای های اسپید که در فضاهای داخلی و به منظور کنترل تردد و عبور و مرور بین واحد های مجموعه نصب می شوند. دربهای کرکره ای علی رغم ابعاد بزرگشان چه در نوع درب کرکره ای ریلی و یا درب کرکره ای رول آپ، از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی و سرقت و اعمال خرابکارانه برخوردار بوده و همه قابلیت های درب اتوماتیک معمولی و کوچک همچون کرکره های اتوماتیک دیگر را دارا هستند و همچنین دربهای های اسپید از سرعت بالایی برخوردار بوده و علاوه بر اینکه محدودیتی در تعداد باز و بسته شدن روزانه ندارند، در برخورد با مانع مقاوم بوده و به سرعت باز می شوند .

درب های صنعتی سکشنال گیوتینی پرکاربرد ترین نوع درب سوله های صنعتی ، گاراژ ، انبارها و غیره برای تردد انواع ماشین آلات صنعتی می باشد