درب اتوماتیک خروج اضطراری آماج صنعت آذر در شرایط عادی به صورت کشویی کار می کنند و در مواقع اضطرار مانند آتش سوزی امکان خروج امن برای ساکنان ساختمان و ماموران سرویس دهنده را فراهم می نمایند و در هنگام حادثه به علت مجهز بودن به محور لولایی می توانند به صورت دستی و یا زدن ضربه باز شوند و حول محور لولایی خود چرخنده و مانند یک درب بازویی عادی عمل کنند. تا خروج سریع برای کاربران فراهم نماید.
 درب اتوماتیک خروج اضطراری
 ترکیبی از درب اتوماتیک تمام شیشه ای و درب اتوماتیک کشویی می باشد، عملکرد درب اتوماتیک خروج اضطراری به صورت معمول به صورت درب اتوماتیک کشویی باز و بسته می شود و تنها تفاوت آن این است که هنگام اضطرار افراد می توانند لنگه های درب اتوماتیک را به صورت دستی به حالت درب اتوماتیک لولایی باز کنند و جهت خروج اضطراری با زدن به لنگه درب همه ی لت ها باز می شوند و موازی همدیگر می ایستند، با این طرز کار بیشترین محیط برای عابرین در دسترس است.
این دستگاه همانند درب اتوماتیک کشویی می باشد، با این تفاوت که لنگه های ثابت آن جهت خروج اضطراری به صورت دستی به حالت لولایی باز شده و در مسیر حرکت افراد قرار می گیرد. زمانیکه هر ثانیه ارزشمند است و زمانیکه امنیت در خروج چندین برابر است می توان از این مدل سیستم ها به عنوان برترین گزینه استفاده نمود. در هر موقعیتی تمام لنگه های در به طور دستی می توانند به بیرون چرخانده شوند.
  درب اتوماتیک خروج اضطراری(برک اوت) در شرایط معمولی هیچ وقت قفل نیستند اما درب اتوماتیک ضد حریق را شما می توانید به آسانی با زدن یک دکمه فورا باز کنید. شما می توانید از درب اتوماتیک در سالن های اجرا (سینما, تئاتر, کنسرت) و تمامی اماکن پر رفت آمد بهره ببرید که همزمان درب اتوماتیک نیز می تواند از ورود افرادی که صلاحیت ورود را ندارند جلوگیری نمایید. که با وجود این مزیت استفاده از درب اتوماتیک خروج اضطراری حتی در طلا فروشی ها بسیار کار عاقلانه ای می باشد .
برخی از پروژه های درب اتوماتیک خروج اضطراری